Wycieczka do Gdańska 07.06.2024Dnia 7 czerwca 2024r. odbyła się wycieczka do Gdańska. W wyjeździe uczestniczyło 38 uczniów z klas I – VIII oraz 4 opiekunów. 

Uczniowie z klas I – III udali się na wystawę budowli z klocków Lego w Galerii Metropolia. Podczas wizyty w wystawie klocków uczniowie wraz z przewodnikiem oraz opiekunami mogli podziwiać różnego rodzaju konstrukcje zbudowane właśnie z klocków lego. Następnym etapem był pokaz robotów, które zaprogramowane przez człowieka dążyły do określonego celu lub wykonywały różne inne zadania. Następnie udaliśmy się do pokoju 3D, gdzie uczniowie mieli możliwość zrobić sobie niezapomniane zdjęcia. Po tym etapie przyszedł swobodny czas na uruchomienie swojej wyobraźni, konstruowanie, logiczne myślenie i niezapomniana zabawę, ponieważ uczniowi sami mogli stworzyć swoją własną konstrukcję samodzielnie bądź w grupach.

Uczniowie z klas V -VIII wybrali się do Muzeum Nauki Hevelianum. Podczas zajęć uczestnicy zamienili się w detektywów, których zadaniem było rozwiązanie zadań i łamigłówek przybliżających do odnalezienia sprawcy przestępstwa. Sprawa była skomplikowana, tropy poukrywane, a wskazówki nieoczywiste. Następnie uczniowie udali się do magicznego świata matematyki, gdzie abstrakcja stała się rzeczywistością.

W dalszej części wycieczki spacerem na świeżym powietrzu zwiedzano wystawę „Wehikuł Czasu – człowiek i pocisk”, która mieści się w zabytkowych  i odrestaurowanych obiektach pofortecznych. W kilkunastu dawnych schronach i remizach artyleryjskich zostały przedstawione epizody z dziejów fortu i zagadnienia związane ze sztuką wojenną. Na końcu trasy przy Krzyżu Milenijnym na szczycie Góry Gradowej można podziwiać piękną panoramę Gdańska z żurawiami stoczniowymi i zabytkami Śródmieścia. Nie mogło również zabraknąć spaceru po Starówce Gdańskiej oraz pamiątkowego zdjęcia przy Fontannie Neptuna. W drodze powrotnej był McDonald's. Wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni.

autor: mgr Jolanta Melnarowicz

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia