Poznajemy Zawody kl. VIIW miesiącach maj – czerwiec klasa VII realizowała projekt „ Poznajemy zawody”. Zgodnie z tematyką spotkaliśmy się z osobami wykonującymi poszczególne zawody: policjant, strażak, kosmetyczka, fryzjer, fotograf, weterynarz, optyk, sklepowa, strażnik więzienny. Głównym celem projektu było przybliżenie dzieciom wiadomości na temat wybranych zawodów, uświadomienie znaczenia pracy w życiu człowieka oraz rozwijanie zainteresowań, poszerzanie wiedzy o otaczającym nas świecie.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Jerzwałd13 czerwca 2018 r. naszą szkołę odwiedziła pani kierownik Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie, pani Alina Rodziewicz. Przeprowadziła ona zajęcia w dwóch grupach wiekowych: dla klas 0 – 3 oraz dla klas 4 – 6. Tematem zajęć były „Ptaki szponiaste w Polsce”. Zajęcia były bardzo ciekawe i wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów. Pani Alina Rodziewicz przywiozła do pokazania wiele interesujących eksponatów do oglądania. Podczas zajęć uczniowie zadawali wiele pytań na temat biologii życia ptaków szponiastych, szczególnie tych które możemy spotkać w okolicy Jawt Wielkich i okolicznych miejscowości.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Przyroda kl.IVUczniowie klasy czwartej realizowali w tym roku szkolnym projekt edukacyjny pt. „Przyroda jest ciekawa” Poznawali wybrane zagadnienia z przyrodnicze, które miały zaciekawić i zachęcić do dalszego jej poznawania.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Dni Susza 2018Podczas tegorocznych obchodów Dni Susza dnia 08.06.2018r. uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne jak i taneczne. Układ taneczny zaprezentowali uczniowie klas I –III i uczniowie kl. IV – VII , a w piosence „Kocham Cię Polsko wystąpiła uczennica kl. VII – Natalia Pomarańska. Mimo dużych emocji dzieci sprostały zadaniu czego wyrazem były gromkie brawa publiczności i uznanie ze strony pana Burmistrza, za co dzieciom zostało wynagrodzone to słodkościami. Nasze uczennice : Natalia Pomarańska, Julia Wyszkowska i Natalia Belka otrzymały nagrodę Burmistrza za aktywne reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym i wzorową postawę ucznia.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Ręczna LubawaNa Orliku przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie 8 czerwca br. odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Ręcznej. W kategorii dziewcząt rywalizowały ze sobą następujące szkoły: SP Jawty Wielkie, SP Bartoszyce, SP Nidzica oraz SP Lubawa Założeniem organizatorów projektu KOCHAM RĘCZNĄ na Orliku, jest wykrzesać iskrę sportowej rywalizacji wśród dzieci, a w przyszłości - być może – kolejnych mistrzów piłki ręcznej. Wszyscy zawodnicy i trenerzy otrzymali medale a trzy najlepsze drużyny w każdej kategorii dodatkowo puchary. Sponsorem programu KOCHAM RĘCZNĄ na ORLIKU są Fundacja Orły Sportu, PGNiG , Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Dzień rodzinyW poniedziałek 28 maja 2018 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Rodziny. Zaczęliśmy od występów artystycznych, gdzie przedszkolaki pięknie zaśpiewały a dzieci starsze i młodsze zaprezentowały swoje zdolności taneczne. Jedną z atrakcji przygotowanych dla naszych uczniów były dmuchane zamki i zjeżdżalnie, które cieszyły się ogromną popularnością. Oprócz zabawy mieliśmy też okazję się trochę pouczyć. Razem z p. Karolem Różańskim i jego asystentką – Natalią Pomarańską, ćwiczyliśmy pierwszą pomoc, zaś z p. Emilią Goraj i przedstawicielami LOKu strzelaliśmy do rzutek i tarczy z wiatrówek oraz pistoletów. W tym samym czasie po drugiej stronie boiska p. Patrycja Kwiatkowska wraz z uczennicami klasy VI sprzedawała losy w kąciku fantowym. Śmiechu było co nie miara! Wśród fantów były prawdziwe perełki (świecznik, kubki, karty piłkarzy)! Tradycyjnie na koniec piekliśmy kiełbaski przy ognisku i zajadaliśmy przepyszne surówki przygotowane przez rodziców. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak duże zaangażowanie i pomoc.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia