wakacje

Drogie dzieci oficjalnie zaczęliście wakacje !

 

Gratulujemy Wam kolejnego roku edukacji za Wami :)

 

Pamiętajcie o bezpieczeństwie podczas wypoczynku letniego.

 

Nie kąpcie się w miejscach niedozwolonych,

Nie siedźcie bez ochrony głowy na słońcu,

Pływajcie pod okiem osoby dorosłej,

Pijcie przynajmiej 2 litry wody w trakcie upałów,

W czasie największego słońca starajcie się chować w cieniu,

Nie rozmawiajcie z nieznajomymi,

 

Uważajcie na SIEBIE !!!

 

Do zobaczenia we wrześniu :)

zakończenie roku szkolnego 20 21

Dziś (25 czerwca) uczniowie naszej szkoły odebrali świadectwa z ocenami, na które  pracowali przez cały kończący się właśnie rok szkolny 2020/2021. Zakończenie roku szkolnego, podobnie jak rok temu, było inne niż to do którego przywykliśmy. Ze względów pandemicznych, całą społeczność szkolną trzeba było podzielić na trzy części.

Jako pierwsi wakacje 2021 roku witali najmłodsi uczniowie podstawówki, czyli dzieci z klasy II i III. Odebrali świadectwa podsumowujące cały rok ich nauki. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Trzecioklasiści zakończyli I etap edukacyjny i z łezką w oku żegnali się ze swoją wychowawczynią.

Następnie pani dyrektor wspólnie z wychowawcami wręczyła nagrody i dyplomy uczniom kl. IV − VIII, którzy uzyskali najwyższą średnią i otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Oczywiście  na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć listów gratulacyjnych dla rodziców, podziękowań za ich zaangażowanie w życie szkoły oraz pożegnania  absolwentów przez kolegów z klas siódmych, krótką częścią artystyczną. Uczniowie klasy VIII podziękowali piosenką i wierszami nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, refleksji, podziękowań, nagród, wakacyjnych życzeń. Uczniom życzymy udanych, pełnych wrażeń, bezpiecznych, a nade wszystko zdrowych wakacji, ósmoklasistom natomiast szybkiej adaptacji w nowych szkołach.

Do  zobaczenia we wrześniu!

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

zakrętki tymonDzieci z naszej szkoły maję wielkie serca! Rozstrzygnęliśmy dziś konkurs zorganizowany przez pedagoga i wychowawców klasy 2 i 3, podczas którego zbieraliśmy nakrętki dla Tymona - małego wojownika. Zwycięzcami okazała się klasa 2. W nagrodę wszystkie dzieci dostały w prezencie przepyszna pizzę! Dzielenie się dobrem nic nie kosztuje.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

odbędzie się 25 czerwca 2021 roku.

 

Z uwagi na zagrożenie zakażenia wirusem COVID−19 zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się na boisku szkolnym w grupach klasowych zgodnie z poniższym harmonogramem. W trakcie zakończenia obowiązują wszystkie obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego.  

Z dzieckiem może przyjść tylko jeden rodzic. Obowiązuje dystans społeczny (min.1,5 m).

 

Harmonogram zakończenia roku szkolnego i rozdania świadectw:

Klasa II, III – godz. 730

Klasa IV, V, VI – godz. 800

Klasa VII, VIII – godz.830

loteria fantowaWe wtorek 15 czerwca klasa 2 wraz z wychowawcą p. Patrycją Kwiatkowską zorganizowała loterię fantową na rzecz małego wojownika Tymona, chorego na wrodzoną łamliwość kości. Nasi uczniowie, nauczyciele oraz rodzice pokazali swoje ogromne serca i wspólnymi siłami udało nam się zebrać kwotę 1000 zł! Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym za współpracę i pomoc przy organizacji loterii! A Tymusiowi życzymy dużo zdrówka

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

konkurs dziuple i ich mieskzańcy9 czerwca odbył się finał XXVI edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej pt. ”Dziuple i ich mieszkańcy". Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Wiktoria Zakrzewska, Roksana Zielińska, Robert Tabędzki, i Julia Ocicka. Miejscem wydarzenia była Ścieżka dydaktyczna „Jasne”, która znajduj się 5 km od siedziby ZPK w Jerzwałdzie. Finał Konkursu  miał  formę gry terenowej w lesie. Uczniowie startowali w czteroosobowych zespołach, których zadaniem było pokonanie  trasy liczącej ok. 3 km, biegnącej szlakiem ścieżki dydaktycznej, na której znajdowały się punkty z zadaniami do rozwiązania. Drużyny na podstawie mapy pokonywały trasę, rozwiązywały zadania i swoje odpowiedzi umieszczały na otrzymanej karcie. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z rozpoznawania 20 gatunków dziuplaków - również niektórych z nich po głosie. Dodatkowo pytania dotyczyły ochrony zwierząt żyjących w dziuplach. Na trasie nikt się nie zgubił i wszyscy dzielnie odpowiadał na znajdujące się tam pytania.

Uczestnicy konkursu oraz opiekunowie drużyn otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody  dofinansowane przez  Warmińsko - Mazurski Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia