ppp konkursW dniu 6.05 odbył się finał szkolnego konkursu pierwszej pomoc. W części I teoretycznej brali udział uczniowie klas V-VIII, test składał się z 20 pytań dotyczących postępowania ratowniczego w różnych przypadkach losowych. Do części II awansowało 3 uczniów, w tej części uczniowie wykonywali ćwiczenia praktyczne.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, wykonywane zadania były na bieżąco oceniane punktowo.

Oto końcowe wyniki

I miejsce Amelia Katan - klasa 6

II miejsce Roksana Smyl - klasa 7

III miejsce Sebastian Turek - klasa 6

Następnego dnia, najlepsi uczniowie reprezentowali naszą szkołę w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w konkursie „Uruchom serce bliźniemu”

Wojewoda Warmińsko-Mazurskiego Radosław Król przywitał wszystkich uczestników i podkreślił, że ten projekt edukacyjny to prawdziwa perła w naszej lokalnej społeczności, dążąca do podniesienia umiejętności i wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

autor: mgr Karol Różański

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Akademia Majowa 202430 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji obchodów uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie z klas 3, 5, 6 i 7 przygotowali poruszające wiersze i pieśni patriotyczne. Scenografię przygotowały Pani Jolanta Melnarowicz oraz Pani Justyna Wociór. Za scenariusz i oprawę dźwiękową odpowiedzialni byli Pani Jolanta Melnarowicz oraz Pan Paweł Włodarski.

autor: Paweł Włodarski

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Konkurs my favoruite animal 27.03.2024Dnia 27 marca został rozstrzygnięty konkurs "My favourite animal" z języka angielskiego, w którym brali udział uczniowie klas V-VIII. Wszystkie stworzone pracy byly na wysokim poziomie. W konkursie zwyciężyli:

I miejsce: Kinga Paśniewska, klasa VIII
II miejsce: Amelia Katan, klasa VI
III miejsce: Agata Kowaleska, klasa VI

Osoby wyróżnione:
Martyna Lewandowska, klasa VII
Jakub Zakrzewski, klasa V

nauczyciel: Adrian Prystasz

Foto galeria pod adresem - Zdjęcia

Szkolny Konkurs Recytatorski 25.03.202425 marca 2024r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas I – VII. Wzięło w nim udział 21 uczniów z naszej szkoły , którzy konkurowali w dwóch grupach wiekowych:

• I kategoria – uczniowie klas I - III
• II kategoria – uczniowie klas V -VII
Każdy uczestnik konkursu wybrał jeden wiersz i prezentował go indywidualnie.  Celem konkursu było  rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich dzieci, a także zainteresowanie uczniów czytaniem poezji.

Występy oceniały panie: Justyna Wociór,  Anna Loska,  Patrycja Kwiatkowska. Przy ocenie  zwracano uwagę na pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję i interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny – strój, gest sceniczny. Wszyscy uczestnicy doskonale przygotowali się do występu i pięknie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Każdy z laureatów konkursu otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową.  Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i cukierki. Spotkaniu towarzyszyła radość i wiele pozytywnych emocji.

Wyniki konkursu:

Klasy I – III

I miejsce  -  Ivan Zakrzewski

II miejsce -  Jan Góra

III miejsce – Magdalena Małkowska

Klasy V - VII

I miejsce -  Kornel Klonowski

II miejsce – Wiktoria Pomarańska

III miejsce – Lena Smyl

Wyrazy uznania dla uczestników! Gratulujemy i zapraszamy za rok!

Jolanta Melnarowicz

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

I Dzień Wiosny 2024Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły.

21 marca 2024 r. przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej w Jawtach Wielkich zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej. Zajęcia rozpoczęliśmy od prezentacji wykonanej przez uczniów Marzanny oraz od przygotowania przez każdą klasę transparentu. Ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami Marzanna wraz z uczniami naszej szkoły wyruszyła w pochód po okolicach wsi, aby pożegnać zimę, a przywitać wiosnę. Podczas obchodu nie zabrakło okrzyków symbolizujących powitanie wiosny. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do wody, lecz spalona na terenie szkoły. Był to także dzień kolorowej skarpetki symbolizującej światowy dzień zespołu downa oraz  dzień bez plecaka.             

Po obchodzie uczniowie wraz z wychowawcami wrócili do sali gimnastycznej, by wziąć udział w pozostałych konkurencjach takich jak: pokaz mody ekologicznej, wybory miss wiosny, karaoke, koło fortuny, najlepszy okrzyk oraz zawody sportowe. Dzieci chętnie brały udział we wspólnej zabawie, a wysiłki uczniów oceniała komisja w składzie: Pani Justyna Karolewska, Pani Justyna Socha oraz Ks. Krzysztof Pleskot.

Pierwsze miejsce zajęła klasa I, drugie miejsce klasa II, trzecie miejsce klasa III, natomiast wyróżnienie trafiło do oddziału przedszkolnego za stroje oraz zaangażowanie. Pozostałe klasy otrzymały dyplom za udział we wspólnej zabawie. Uczniowie oprócz dyplomów zostali nagrodzeni słodkościami.

Wszystkie klasy starannie przygotowały się do konkurencji, włączając w pracę także wychowawców. W czasie rozgrywek panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili, rywalizowali ze sobą w duchu fair – play.

Justyna Wociór

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

dzień liczby PI 14.03.2024Jak co roku 14.03.2024 r uczciliśmy Światowy Dzień liczby Pi. Był on równie wyjątkowy jak ta liczba. Uczniowie Naszej Szkoły poznali rozwinięcie dziesiętne ludolfiny, rysowali miasto Pi nocą a także w kreatywny sposób starali się zobrazować wygląd samej niekończącej się liczby Pi.
Justyna Karolewska

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia