dzień kobiet z ozobotem

„Tygrysy” również obchodziły Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali niespodzianki dla koleżanek. Były tańce, zadania dla księżniczek i rycerzy. Do zabawy z okazji tego święta wykorzystaliśmy także naszego przyjaciela Ozobota.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

sensoplastyka przedszkole

Śniegu w tym roku było bardzo niewiele, więc przedszkolaki same wyczarowały sobie śnieg. Robiliśmy kule śnieżne i bałwana. A później maluchy pokonywały ścieżkę sensoryczną – wszystko po to, aby dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów przedszkolaków i poszerzać świat jego doznań.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

ozobot u tygrysków

Grupy przedszkolne „Tygrysy” i „Biedronki” poznały małego robota Ozobota. Uczyły się go programować za pomocą barw i przy użyciu puzzli. Następnie zaprojektowały ramkę do zdjęcia w taki sposób, aby Ozobot mógł się po niej poruszać.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

zaszczep się wiedzą BiedronkiDzieci z oddziału przedszkolnego z grupy "Biedronki" rozmawiały na temat ważności szczepień i profilaktyki chorób zakaźnych.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

tłusty czwartek20 lutego Biedronki nie zapomniały o Tłustym czwartku. Jedliśmy pyszne pączki, nie zabrakło zabaw matematycznych i plastycznych.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Szczepienia Grupa „Tygrysy” już o szczepieniach wie wszystko i wie, że trzeba myć ręce. Najpierw przekazaliśmy brokatowe bakterie i dzięki temu już zdajemy sobie sprawę jak przechodzą bakterie. Później układaliśmy puzzle, które przedstawiały zachowania związane z odwiedzeniem lekarza/pielęgniarki i chorobami, na jakie można zachorować, jeśli ktoś się nie zaszczepi. A na sam koniec sami dawaliśmy szczepienia, dzięki czemu żadne szczepienie nie jest nam straszne.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia