Medal dla Niepodległej

6 lutego został rozstrzygnięty konkurs organizowany przez panią Annę Loska, który polegał na wykonaniu, bądź narysowaniu/zaprojektowaniu medalu, który uczniowie wręczyliby Bohaterom zasłużonym naszej Niepodległej. 14 uczniów zgłosiło się z pracami, a komisja po burzliwych obradach wybrała zwycięzców oraz wyróżniła cztery prace.

I miejsce- Julia Podlecka klasa V

II miejsce- Kinga Paśniewska klasa III

III miejsce- Amelia Gajewska klasa I

Wyróżnienia:

Aleksander Kierepka klasa I

Alicja Pukownik klasa II

Kacper Pukownik klasa III

Adrian Ptak klasa III

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział zostali nagrodzeni soczkiem bądź wafelkiem, a zwycięzcy oraz wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Wychowanie Patriotyczne 2018Wychowanie patriotyczne jest procesem długotrwałym i zaczyna się już od najmłodszych lat, gdyż żywa wyobraźnia małego dziecka, duża wrażliwość emocjonalna, zaciekawienie światem sprzyja kształtowaniu obrazu Ojczyzny, który pozostaje na całe życie. Od tego, jaki obraz Ojczyzny ukształtuje się w umyśle i sercu dziecka, zależeć będzie, czy
wejdzie ono w dorosłe życie świadome swojej tożsamości narodowej, pełne przywiązania do kraju ojczystego i ludzi w nim żyjących, wrażliwe na sprawy i zmiany dokonujące się w Polsce.
Wychowanie patriotyczne rozpoczyna się już od progu rodzinnego domu i towarzyszy dzieciom również w przedszkolu i w codziennym życiu. Zaznajamianiu dzieci z symbolami narodowymi powinna towarzyszyć radość, a jednocześnie poczucie powagi tematu. Symbole
narodowe powinny również wzbudzać dumę u dzieci z tego, że są Polakami. Postawa szacunku wobec narodowych symboli była i powinna być przejawem kultury i dojrzałości obywatelskiej społeczeństwa dlatego już w najmłodszej grupie przedszkolnej powinno kształtować się właściwy
stosunek dzieci do symboli narodowych. Wychowanie patriotyczne jest tą dziedziną, której wyników
w odniesieniu do dzieci nie da się zmierzyć. Jednak nauczyciel powinien być przekonany, że otworzył dziecięce serca i umysły na kraj ojczysty i ludzi w nim żyjących. 
Nasz dzisiejszy gość przeprowadził z nami bardzo cenne i wartościowe zajęcia. Włączył się w działania z dużym zaangażowaniem i wielkim sercem. Dziękujemy szer. Damianowi Gurzyńskiemu za ciekawe opowieści o Polsce, wiadomości o symbolach narodowych, wspólne odśpiewanie hymnu, malowanie, a nawet ćwiczenia.

 Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Moja mała ojczyzna

W tym roku szkolnym czeka nas wiele ważnych wydarzeń związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości oraz szereg konkursów.                   22 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany przez panią Annę Loska, który polegał na przedstawieniu najbliższej okolicy bądź regionu, w którym mieszkamy i uczymy się. Polska, nasza ojczyzna jest bardzo piękna i zróżnicowana pod względem geograficznym. W wielu miejscowościach również możemy spotkać ciekawą architekturę, zarówno tę najnowszą jak i zabytkową. Uczniowie mieli przedstawić swoje spostrzeżenia w formie dowolnej techniki plastycznej. 

Zwycięska praca a tym samym I miejsce należało do ucznia klasy I- Aleksandra Kierepka. Nagrodzeni zostali także uczniowie klasy III: Mirosław Dobrzyński, Arkadiusz i Jarosław Kosater za udział i pracę, jaką włożyli w wykonanie prac. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

 Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Dzień Ziemniaka Dzień Sportu 04.10.2018

W czwartek, 4 października  odbyło się Święto Ziemniaka, którego organizatorem był ks. Krzysztof Pleskot i pani Ania Loska.  Do tego dnia, uczniowie szkoły przygotowywali się od tygodnia wykonując Cudaki-Kartoflaki oraz plakaty zespołowe. Święto ziemniaka uczniowie rozpoczęli losowaniem nazw drużyn, quizami, konkursami, zagadkami oraz słuchając historii o naszym Królu Dnia-Ziemniaku. Nie zabrakło także zabaw ruchowo-sportowych. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkości, a nauczyciele biorący udział w konkursie na najdłuższą ziemniaczaną obierkę- oryginalne medale zrobione  z ziemniaka. Ten specjalny dzień uświetniło tradycyjne ognisko. Wszyscy uczniowie, począwszy od naszych  najmłodszych  Sówek i Skrzatów, po klasy I-VIII świetnie bawili się tego dnia.

Okazją do tego rodzaju integracji było nie tylko Święto Pieczonego Ziemniaka, ale także Dzień Sportu, gdzie Pan Karol Różański czuwał nad przebiegiem biegów na różnych dystansach. Ta impreza była również doskonałą okazją do uczczenia obchodzonej w tym roku okrągłej rocznicy  odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z inicjatywy pani Emilii Goraj odbył się „Bieg Niepodległości”, gdzie uczniowie biegnąc z flagami Polski uczcili poległych w walce o naszą Ojczyznę.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Piękna Nasza Polska Cała 05.10.2018W piątek 5 października w grupie Sówek i Skrzatów miało miejsce niecodzienne wydarzenie - pokaz mody patriotycznej. Wszystko to w ramach realizacji projektu Piękna Nasza Polska CałaDziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu strojów ????

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Projekt Piękna Nasza Polska Cała 2018 2019Przedszkolaki z grupy Sówki i Skrzaty w ramach projektu Piękna Nasza Polska Cała zrealizowały już 3 zadania: wykonaliśmy gazetkę wiedzy o Polsce, napisaliśmy kartki do bohaterów oraz posadziliśmy drzewa pamięci ????

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia