94748759 578335156140652 1945606436897685504 n

Często mówimy "nie mam czasu", "brakuje mi czasu", ale jak właściwie spędzamy swój czas? Co zrobić, żeby mijał on nam w lepszym nastroju?

Pomocnym narzędziem do pracy nad bardziej świadomym spędzaniem własnego czasu jest karta pracy "Czas...Start!"⏰To narzędzie pozwoli na zastanowienie się nad tym co lub kto sprawia, że czas przyjemniej nam mija, kiedy czas marnujemy, albo na co chcielibyśmy poświęcić więcej czasu.

 

Karta


Pedagog Natalia Tabędzka

Szanowni Państwo,

jeśli chcielibyście dowiedzieć się jak zadbać o zrównoważone korzystanie z urządzeń ekranowych dla dobra dziecka i całej rodziny
zapraszam do skorzystania z bezpłatnego webinarium dla rodziców organizowanego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
Termin webinarium- 9 czerwiec godz.10:00-11:30.

Pedagog szkolnySpotkanie poprowadzą specjaliści:
Ewa Dziemidowicz - terapeutka z poradni Dziecko w Sieci
i Łukasz Wojtasik - trener, autor licznych programów i kampanii edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu dzieci online.JAK DOŁĄCZYĆ DO SPOTKANIA?
wejdź na:
https://fundacjaorange.clickmeeting.com/domowe-zasady-ekranowe* Uczestnicy nie używają kamery ani mikrofonu. Podczas spotkania mogą dzielić się uwagami i zadawać prowadzącym pytania na czacie. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Drodzy Rodzice!
W trudnej, nietypowej dla nas wszystkich sytuacji, w której się obecnie znajdujemy nurtuje nas wiele pytań, mamy wiele wątpliwości, towarzyszą nam obawy, lęk i niepokój. Dlatego ważne jest, aby znaleźć sposoby na normalne funkcjonowanie i wesprzeć w tym dzieci.

Przeglądając zasoby Internetu znalazłam ciekawy artykuł na stronie UNICEF-u. Organizacja ta przeprowadziła rozmowę z dr Lisą Damour, doświadczoną psycholog dla młodzieży, felietonistką „New York Times” i matką dwóch córek, o tym jak stworzyć poczucie normalności w domu w czasach epidemii COVID-19. Oto 6 wskazówek, jak wspierać dzieci w tym trudnym czasie:
1. Bądź spokojny.
2. Trzymaj się rutyny.
3. Pozwól dziecku odczuwać emocje.
4. Sprawdź, jakie informacje o koronawirusie docierają do Twoich dzieci.
5. Stwórz okazje do wspólnego spędzania czasu.
6. Kontroluj swoje zachowanie.

Zachęcam również do lektury całego tekstu. poniżej link do strony.
https://www.unicef.pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/6-sposobow-dla-rodzicow-jak-wspierac-dzieci-podczas-epidemii-koronawirusa

Zapraszamy do obejrzenia filmiku jak się uczyć, żeby się nauczyć :)

 

Miłego oglądania Filmik

Mam do Was prośbę, a zarazem zadanie do wykonania. Bardzo Was proszę, abyście za pomocą dowolnej techniki plastycznej wykonali pracę plastyczną na temat:

" Jakich zasad trzymamy się w czasie zagrożenia epidemiologicznego"

Wiem, że zawsze mogę na Was liczyć.


Zdjęcia prac przyślijcie na mojego meila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wasz pedagog szkolny Natalia Tabędzka