30 listopada uczniowie klasy V otrzymali zadanie: "Stworzyć animację na wybrany przez siebie temat".
Poniżej przedstawiamy jedną z nich, której autorką Jest Amelia Katan
Linkf do filmu - Film

autor: mgr Paweł Włodarski

konkurs recytatorski 01.12.2022Dnia 01.12.2022r. spotkaliśmy się w jednej ze szkolnych sal, by pobyć z poezją Marii Konopnickiej, poezją w pięknym uczniowskim wydaniu. Do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego przystąpiło czternastu uczniów, którzy konkurowali w dwóch grupach wiekowych:

• I kategoria – uczniowie klas O - II
• II kategoria – uczniowie klas IV -VI
Każdy uczestnik konkursu wybrał jeden wiersz z twórczości Marii Konopnickiej i prezentował go indywidualnie. Występy oceniały panie:  Monika Sadowska – dyrektor szkoły, Jolanta Melnarowicz, Natalia Tabędzka.

W naszym konkursie nie było przegranych. Komisja zdecydowała o nagrodzeniu wszystkich uczestników.

Klasy O – II

Tulin Barbara

Tulin Franciszek

Tabędzka Zofia

PodlasekHanna

Roksana Nikiel

Góra Jan

Ocicka Eliza

Karczewska Blanka


Klasy IV – VI

I miejsce : Zakrzewski Jakub, Smyl Roksana

Wyróżnienia:

Smyl Lena

Pomarańska Wiktoria

Lewandowska Martyna

Klonowski Kornel


Wyrazy uznania dla uczestników! Gratulujemy i zapraszamy za rok!

Wyrazy wdzięczności kierujemy także do rodziców i nauczycieli, którzy dołożyli starań do przygotowania przepięknych recytacji. Dekorację przygotowała pani Natalia Tabędzka.

 autor: mgr Jolanta Melnarowicz

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Wycieczka Malbork klasa 45 29.11.2022We wtorek 29 listopada 2022r. uczniowie klas IV i V wyruszyli w podróż pociągiem do Malborka. Wspólnie z przewodnikiem zwiedzali Zamek w Malborku. Największy gotycki zespół zamkowy na świecie o powierzchni około 21 hektarów. Spinają go potężne mury, okalają fosy, a wielkie bramy, baszty i wieże bronią dostępu do twierdzy. Młodzież miała możliwość przekonać się, że Malborski zamek do dziś olśniewa przepychem i zdumiewa bogactwem rozwiązań architektonicznych. Dzieci obejrzały Zamek wysoki, Zamek średni i Zamek niski. Zwiedzały komnaty, kościół, piwnice, kuchnie. Zobaczyły wystawę bursztynów oraz oręża. Od 1997 roku Zamek w Malborku znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

#ZamekwMalborku
#DziedzictwoUNESCO

Andrzejki 11.2022Raz w roku zdarza się taki dzień, w którym możemy sprawdzić, co nas spotka w przyszłości. To oczywiście Andrzejki! W naszej szkole impreza andrzejkowa odbyła się 24 listopada, a przygotowała ją pani Justyna Wociór przy pomocy Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem panią Anią Loska.  Uczniowie z klas I -VIII mogli sobie wywróżyć w trakcie dyskoteki swoja bliższą i dalszą przyszłość. Długie kolejki ochotników ustawiły się do Wróżki Nikoli, która czekała na wszystkich w swoim zaczarowanym, pełnym magii kąciku. W trakcie zabawy odbywały się różnego rodzaju konkursy prowadzone przez naszego niezastąpionego Wodzireja Roberta. Uczniowie chętni brali udział we wspólnych zabawach. Nie zabrakło dobrego humoru i super zabawy. Mamy nadzieję, że Andrzejki i andrzejkowe wróżby były dla wszystkich bardzo udane.

autor: mgr Anna Loska i mgr Justyna Wociór 

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

314382964 1083779052333317 1648803282282242912 n

„Twój dom” – Wanda Chotomska

Jest w każdym naszym słowie,
a słowa są najprostsze -
chleb, mama, dom gościnny,
i Wisła, i Mazowsze.
 
I jest w czerwieni maków,
i w białych kwiatach wiśni,
w piosenkach wszystkich ptaków
i w każdej naszej myśli.
 

W mazurku chopinowskim,
i w czarnym węglu Śląska,
i tu, gdzie serce mówi,
że to jest właśnie Polska.

W tym roku obchodzimy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tak ważnego wydarzenia nie mogło zabraknąć w kalendarzu szkolnych uroczystości.09 listopada 2022 roku odbyła się z tej okazji akademia. Pani Dyrektor Monika Sadowska rozpoczęła uroczysty apel, od odśpiewania hymnu narodowego „Mazurek Dąbrowskiego”. Przepięknie przygotowany występ artystyczny przez uczniów klasy IV, V i VI oglądali pozostali uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

 11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po  123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem.  Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku.

 Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Do występów przygotował uczniów: p. Paweł Włodarski. Na zakończenie uroczystości, pani dyrektor Monika Sadowska, podziękowała panu Pawłowi Włodarskiemu, uczniom przygotowującym i biorącym udział w akademii za piękne występy i cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny. Na koniec Pani Dyrektor skierowała prośbę do wszystkich dzieci, aby na kolejny dzień przynieśli do jej gabinetu odpowiedź na pytanie: Kto to jest patriota? I czym jest dla Ciebie ojczyzna? Po uroczystym apelu wszyscy wrócili do swoich klas. Uczniowie spełnili prośbę Pani Dyrektor i 10 listopada przynieśli odpowiedzi na zadanie dzień wcześniej pytania. Z ich zapisków powstał przepiękny plakat, który zdobi tablicę wiszącą na głównym korytarzu szkolnym.

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a już jutro na profilu FB naszej szkoły zostanie wstawiony Hymn w wykonaniu całej społeczności szkolnej. Już dziś możemy się pochwalić, że nasza szkoła bierze udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, 10 listopada 2022 roku o godzinie 11:11 odśpiewamy uroczyście hymn.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Film pod adresem - Uroczyste odśpiewanie hymnu o godzinie 11:11

niadanie daje moc 08.11.2022Śniadanie to najlepszy start w każdy nowy dzień! Tego dnia w klasie I i II było nie tylko kolorowo, smacznie, ale przede wszystkim zdrowo.

Najpierw dzieci założyły odpowiednie stroje, umyły ręce, następnie przygotowały a potem wspólnie spożywały drugie śniadanie. Celem akcji jest promowanie zasad zdrowego odżywiania oraz zwiększanie świadomości uczniów na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania.

Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w życiu człowieka.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia