Dyplom podziękowanie elektorśmieci strona www 0

I dzień wiosny 2023Nareszcie nadeszła wiosna! We wtorek, 21 marca, oficjalnie obchodziliśmy nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole, ale również Dzień Kolorowej Skarpetki. To właśnie kolorowe skarpetki są symbolem solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa. Dlatego nasi uczniowie, jak również nauczyciele, oprócz pięknych, kolorowych ubrań z okazji Dnia Bezguścia, założyli również po dwie różne skarpetki, by pokazać naszą akceptację, zrozumienie i tolerancję dla inności. Dla nas inny nie znaczy gorszy, inny znaczy wyjątkowy!!!

Od samego rana trwał kiermasz słodkości przygotowany przez klasę I i II, gdzie wszyscy smakosze ciast mogli zakupić najróżniejsze wypieki przygotowane przez rodziców uczniów tychże klas. Po przemarszu z Marzannami, instrumentami i okrzykami witającymi Wiosnę po najbliższej okolicy udaliśmy się do sali wf, by świętować dzisiejszy dzień.

Ten dzień był pełen zabawy i uśmiechu. Samorząd Uczniowski przygotował na tę okazję kilka konkursów- zagadki, rebusy, krzyżówki, przysłowia, konkursy sprawnościowe, które bardzo spodobały się wszystkim uczniom.

W ostatnich dniach SU przeprowadził wśród uczniów sondę, która wyłoniła wśród uczniów i nauczycieli zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Nauczyciel Dyplomata- p. Monika Stopkowska i p. Adrian Prystasz,

Nauczyciel Perfekcjonista- p. Monika Sadowska,

Nauczyciel Żyleta- p. Jolanta Melnarowicz i Emilia Goraj

Najzabawniejszy nauczyciel- p. Anna Loska

Uczeń Luzak- Seweryn Kowaleski i Aleksander Kierepka,

Uczeń Lizus- Robert Tabędzki i Sebastian Turek,

Dziewczyna Roku- Amelia i Oliwia Katan,

Chłopak Roku- Robert Tabędzki i Oskar Podlasek,

Mistrz Ogarnięcia- p. Nina Kierepka.

Zabawę zakończono wspólnym wyjściem na boisko szkolne na ognisko z kiełbaskami.

autor: Anna Loska

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

 

Dzień Liczby PI 14.03.202314 marca 2023r. świętowaliśmy w szkole Dzień Liczby π. Liczba Pi to jedna z podstawowych stałych w matematyce, jest równa stosunkowi długości obwodu koła do długości jego średnicy. Dzieci tworzyły plakaty informujące o święcie. Na korytarzu wykonano gazetkę zawierającą informacje i ciekawostki związane z omawianą liczbą. Uczniowie klas IV − VIII wykazali się kreatywnością przy tworzeniu obrazów, na których zaprezentowali kolorowe liczby π oraz inne zagadnienia, które z tą liczbą się kojarzą. Omówiono genezę, sposób obliczania oraz zastosowanie liczby π. Dzieci miały możliwość sprawdzenia, ile w przybliżeniu wynosi ta liczba wykonując pomiary i obliczenia. Różnie bywało z dokładnością pomiaru, ale w kilku przypadkach udało się otrzymać przybliżoną wartość liczby π.

autor: Monika Stopkowska

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

thŚwiat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów.

 

Już od samego rana w naszej szkole  było, widać że nadszedł 8 marca czyli Dzień Kobiet. Chłopcy wręczali swoim koleżankom, Wychowawczyniom, Paniom nauczycielkom, Paniom z administracji i obsługi kwiaty, słodkości lub drobne upominki. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom odbył się również apel okolicznościowy przygotowany przez chłopców z Samorządu Uczniowskiego oraz z klasy VIII, VII i V pod kierownictwem p. Anny Loska. Całe przedstawienie miało charakter wesołego przeplecionego muzyką kabaretu. Były tańce, śpiewy, zabawne sytuacje z życia codziennego oraz podkreślenie wagi znaczenia kobiet w życiu mężczyzn.

Przedstawiciel Samorządu złożył najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i uśmiechu każdego dnia wszystkim kobietom w naszej szkole. 

Tego dnia został również ogłoszony werdykt plebiscytu Królowa Roku 2022/2023, gdzie wszystkie Panie zostały uhonorowane szarfami i drobnymi upominkami. Dziewczynki- uczennice otrzymały także pamiątkowe, drobne upominki. Nasi chłopcy wręczyli oczywiście drobiazgi także zaproszonym na tę uroczystość Gościom- zastępcy Burmistrza, pani Lucynie Górnik oraz przewodniczącej Rady Rodziców, pani Irenie Bińczyk.

autor: Anna Loska

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

pasowanie na czytelnika 21.02.202321 lutego w naszej bibliotece szkolnej uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelnika. Dzieci poznały regulamin obowiązujący w bibliotece jak również dowiedziały się jak należy obchodzić się z książkami. Uczniowie klasy pierwszej wykazali się dużą wiedzą i bardzo dobrze odgadywali  zagadki ze znajomości baśni i bajek. Każdemu uczniowi  założono kartę i od dzisiaj są  pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki. Spotkanie w bibliotece zakończyło się odebraniem pamiątkowych dyplomów czytelnika  i wręczeniem drobnych niespodzianek.

autor: Emilia Goraj

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Międzynarodowy dzień języka ojczystego 21.02.202321 lutego obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji nasi uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych zabawach. Rozwiązywali rebusy, zagadki, próbowali recytować „łamańce językowe”. Zmagania z wierszykami okazały się trudne do pokonania, ale wprawiły wszystkich w radosne nastroje. Ponadto uczniowie w drużynach pisali tzw. "Dyktando biegane". Były emocje, wspaniała zabawa, ortografia w ruchu a w nagrodę cukierki. Dzieci poprzez wspólną zabawę dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących języka ojczystego. Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze.  Język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.

autor: Jolanta Melnarowicz

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia