30 kwietnia uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły wspólnymi siłami stworzyli piękny ogródek. Na realizację tego projektu wybrany został teren, znajdujący się bezpośrednio przed wejściem głównym. Projektem ogrodu oraz rozplanowaniem poszczególnych jego elementów zajęła się p. Emilia Goraj. Cała powierzchnia, którą zajmuje wynosi 390 m2 i składa się z części nasadzeniowej i trawnika. Dzięki założonemu ogródkowi dydaktycznemu możemy efektywnie realizować program ekologiczny w naszej szkole, oraz upamiętnić 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez nasze Państwo. W tym celu została stworzona Flaga Polski, w której posadzono biało czerwone begonie, oraz napis 100 lat z pięknymi turkami – hasło przyświecające tej idei – 100 lat Niepodległej towarzyszyło nam przez cały dzień. Uczniowie szkoły poszerzają swoją wiedzę przyrodniczą, ekologiczną i historyczną. Realizacja programu pozwala kształtować postawy poszanowania przyrody, czerpać radość z obcowania z nią. Dzięki możliwości bezpośredniej obserwacji organizmów rozwijamy u uczniów umiejętność rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt, ponadto zapoznają się oni ze zmianami w przyrodzie zachodzącymi w kolejnych porach roku. Dzięki odpowiedniemu doposażeniu szkoły w pomoce dydaktyczne nasi uczniowie mają okazję do prowadzenia własnych obserwacji i doświadczeń. Pragniemy, aby ogród zainspirował również rodziców do poprawy estetyki ogródków przydomowych poprzez włączanie się w prace na terenie ogrodu szkolnego. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców. Dzięki waszej pomocy nasz przyszkolny ogród jest taki piękny.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Koncert Piosenki PatiotycznejPatriota jest to osoba, która kocha i szanuje ojczyznę. Czy pojęcie patriotyzmu jest dla nas ważne? Czy zastanawiamy się nad tym? Chcąc podkreślić istotę patriotyzmu w naszej szkole odbył się Koncert Piosenki Patriotycznej. Głównym celem konkursu było rozbudzanie w sercach młodego pokolenia miłości do ojczystej ziemi, do regionu i miejscowości, w której żyjemy. To także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością. W przeglądzie wzięły udział solistki klas IV-VII Roksana Zielińska ucz. kl IV, Małgorzata Pomarańska ucz. kl IV , Agata Smyl ucz. kl V,Natalia Belka ucz. kl VI, Natalia Pomarańska ucz. kl VII . Każdy uczestnik prezentował jeden utwór o treści patriotycznej. Na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Dzień symboli narodowychW naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Symboli Narodowych. Celem organizacji tego dnia było przybliżenie uczniom roli i znaczenia naszych symboli narodowych, odpowiedzi na pytanie "czym są dla nas i czego od nas wymagają". Na początku dzieci z zainteresowaniem obejrzały film o powstaniu państwa polskiego, następnie ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą naszych symboli i ich historii. Natomiast w klasach uczniowie przygotowali przepiękne prace plastyczne przedstawiające nasz kraj POLSKĘ. Dzieci z naszej szkoły wiedzą, że polskie symbole narodowe wyrażają miłość Polaków do ojczyzny i dążenie do jedności narodu. Są znamionami tożsamości, honoru, dumy i godności.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Rok dla niepodległej 3 5"Rok dla Niepodległej” pod tym hasłem realizujemy wiele zadań z zakresu edukacji patriotycznej. Zbliżające się daty 2 maj - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 3 maj - Święto Konstytucji to doskonała okazja do kształtowania odpowiednich postaw obywatelskich. Ponadto w naszej szkole organizowane są uroczyste apele, przeglądy pieśni patriotycznych oraz liczne konkursy. Przedszkolaki na zajęciach z Panią Weroniką Kozłowską doskonaliły tekst hymnu narodowego, poznały symbole Polski. Wiedzą, gdzie leży Polska, że Warszawa jest naszą stolicą, wskazują na mapie góry i morze. Znają najdłuższą rzekę przepływającą przez nasz kraj. Wiedzą czym jest herb, a także samodzielnie wykonały ten, który miały okazję nie raz zobaczyć - Herb Susza. Dużym powodzeniem cieszyła się interaktywna mapa Polski. Na zakończenie zajęć, każdy uczestnik otrzymał Dyplom Małego Patrioty.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Witaj Jutrzenko MajowaDnia 27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyła się akademia przypominająca znaczenie Świąt: 1 maja (Święto Pracy), 2 maja (Dzień Flagi Rzeczypospolitej) i 3 maja (Święto Konstytucji). Część artystyczną o patriotycznej wymowie przygotowali uczniowie z klas IV-VII pod kierunkiem Jolanty Melnarowicz i Moniki Sadowskiej. Była to wspaniała okazja, aby uświadomić uczniom znaczenie słów Ojczyzna i Patriotyzm.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Konkurs 100 LecieZ okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w naszej szkole odbyły się dwa konkursy, których organizatorami byli pan Grzegorz Rykaczewski oraz pani Anna Loska. Pierwszy z nich- plastyczny przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. Kategoria I, klas O-III, której tematem prac była kartka dla Powstańca „Jesteście bohaterami naszych czasów” wyłoniła następujących zwycięzców: Wyróżnienie dla ucznia oddziału „O”- Aleksander Kierepka I miejsce- Maja Bińczyk II miejsce- Bartosz Bińczyk III miejsce- Michał Góra Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz słodki upominek. W II kategorii wiekowej uczniowie klas IV-VII za zadanie mieli wykonać plakat odnośnie na temat „11 listopada- Święto Niepodległości”. Uczniowie klasy V i VII zrobili plakaty klasowe, więc otrzymali dyplomy oraz słodycze. Drugi konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej „Moja Niepodległa”. Pięcioro uczniów wzięło udział i otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz słodki upominek. Byli to : Jakub Bińczyk, Natalia Pomarańska, Filip Loska, Alicja Wegera oraz Nikola Lichaczewska. Konkursy miały na celu nie tylko upamiętnienie osób zasłużonych w walce o suwerenną Rzeczypospolitą, promowanie historii, ale także przypomnienie nam osób, które miały duży wkład w odzyskanie niepodległości. Nauczyciele chcieli zachęcić młodych ludzi, wychowanków do własnych poszukiwań historycznych. Zwycięzcom konkursów gratulujemy pomysłów i zaangażowania.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia