zakończenie roku 21 22Po miesiącach wytężonej pracy, 24 czerwca 2022 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek.  Na początku o godz. 8.30- Pani Dyrektor Monika Stopkowska przywitała uczniów klasy I i III, rodziców, nauczycieli.  Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję  i sukcesy osiągnięte w konkursach.  Podziękowania również zostały złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły. Podobnie wyglądał początek apelu, który zaczął się o godz. 8.50 dla uczniów klas IV-VIII.

Punktem kulminacyjnym apelu było nagrodzenie uczniów klasy VIII, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce.  Dyrektor szkoły pogratulowała sukcesu nie tylko wszystkim wyróżnionym, ale i pozostałym uczniom, wręczyła dyplomy oraz nagrody książkowe, natomiast Rodzicom przekazała listy gratulacyjne .W podniosłej atmosferze odbyła się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą, panią Emilią Goraj. Za pomocą wierszy, piosenek wspominali lata spędzone w murach tej szkoły oraz dziękowali  nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w  ich nauczanie i wychowanie. Absolwenci skierowali też słowa podziękowania dla Rodziców za wspieranie ich na szlaku edukacji w naszej zacnej akademii. 

Miłą niespodziankę dla absolwentów przygotowali uczniowie klasy VII, którzy dobrym słowem i drobnym prezentem pożegnali starszych kolegów.

Pani Dyrektor podsumowując rok szkolny 2021/2022  życzyła wszystkim uczniom,  udanych i bezpiecznych  wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania.

Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

LATO CZEKA, CZEKAJĄ WAKACJE!

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

sprzątanie las 06.2022W ramach ogólnopolskiej akcji #sprzątaMy, podążając za głową państwa - prezydentem Andrzejem Dudą i Jego małżonką, którzy kilka dni temu zainaugurowali tę akcję, udaliśmy się na spotkanie z tutejszym Leśniczym, panem Marcinem Kosinem oraz Piotrem Kwietniem, by czynnie włączyć się w tak szczytny cel i posprzątać las. Niestety śmieci w lasach to problem nie tylko estetyczny. Odpady na terenach leśnych to często pułapki dla drobnych zwierząt, szczególnie dla owadów (wabią je resztki pokarmów i napoi). Lasy Państwowe wkładają ogromny wysiłek w usuwanie śmieci z lasów. Doskonale wszyscy wiemy, iż las jest naszym wspólnym dobrem, z którego wszyscy korzystamy. To miejsce, gdzie możemy odpocząć od miejskiego zgiełku, obcować z przyrodą, wyciszyć się. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać śmieci, które niestety było mnóstwo. Po porządkach lasu Panowie Leśniczy przygotowali dla nas poczęstunek - ognisko z kiełbaskami, soki, słodycze oraz gadżety z Nadleśnictwa Susz. Chcielibyśmy, podobnie, jak Para Prezydencka zapelować do wszystkich, by nie zaśmiecać lasów, by absolutnie nie wywozić śmieci do lasu. Dbajmy o naszą wspólną, zieloną i jakże ważną przyrodę!!!

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwo Susz, Lasy Państwowe oraz Leśniczemu Jawt Wielkich Panu Marcinowi Kosin za zaproszenie Nas do tej cudownej akcji, piękne gadżety i smaczny poczęstunek !!!

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Nadleśnictwo Susz - Nadleśnictwo Susz

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

odbędzie się 24 czerwca 2022 roku

 

na placu szkolnym w grupach klasowych zgodnie z poniższym harmonogramem. Następnie dzieci udadzą się z wychowawcami do klas.

 

Harmonogram zakończenia roku szkolnego i rozdania świadectw:

Klasy I - III – godz. 830

Klasy IV - VIII – godz. 850

 

Przyjazd autobusu szkolnego - godzinę później niż zwykłego dnia.

Gadżety Komisja AlkoholowaW ramach walki z problemem przemocy oraz uzależnień w bieżącym roku szkolnym uczniowie na godzinach wychowawczych uczestniczyli w pogadankach profilaktycznych na temat używek (alkohol, narkotyki, dopalacze, nikotynizm) oraz przemocy. Wychowawcy prezentowali krótkie filmy edukacyjne na temat uzależnień i przekazywali najistotniejsze informacje będące dla uczniów niezbędne, aby ustrzec się przed obecnym światem niebezpieczeństw, a przede wszystkim konsekwencji, jakie niosą za sobą dostępne używki. Nie tylko kradną ich cenne, młode życie, ale i pozbawiają możliwości wszechstronnego rozwoju, o który tak wszyscy zabiegamy. Wychowawcy informowali, radził i ostrzegali o konsekwencjach prawnych związanych z posiadaniem i zażywaniem narkotyków, piciem alkoholu oraz paleniem papierosów przez osoby nieletnie. W szkole odbyły się cykle pogadanek, projekcje filmów oraz konkursy plastyczne.  Gminna Komisja Alkoholowa w Suszu przekazała nam gadżety, które były świetnym uzupełnieniem dla naszych uczniów, by podsumować zdobytą wiedzę w tym zakresie.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

wycieczka do Susza 15.06.202215.06. 2022r  odbyła się wycieczka do Susza w której uczestniczyli uczniowie oddziału przedszkolnego klasy I, III, V i VI. Odwiedziliśmy Muzeum Regionalne gdzie mogliśmy zobaczyć plan Starego Miasta  Susza z lat 30 – tych XX wieku oraz zbiory związane z historią gminy Susz odwiedziliśmy również OSP w Suszu gdzie panowie strażacy pokazali nam swoje zasoby jakie posiadają.  Po czym udaliśmy się na pizzę i smaczne lody.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

dyktando z mikołajem kopernikiem 202214 czerwca w Olsztyńskim Planetarium odbyła się Konferencja podsumowująca wojewódzki konkurs ekologiczno-literacki „Urodziny Kopernika” oraz konkurs dla nauczycieli języka polskiego ,,Dyktando z Mikołajem Kopernikiem”. Nasza nauczycielka języka polskiego, Anna Loska została zaproszona na takie spotkanie, aby odebrać nagrody, które udało Jej się wygrać w dwóch kategoriach wiekowych IV-VI oraz VII-VIII zdobywając dwa III miejsca. Konkurs przeznaczony był dla nauczycieli języka polskiego szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego, a polegał na zredagowaniu tekstu dyktanda o Mikołaju Koperniku dla poszczególnych kategorii wiekowych ze ściśle określonymi zasadami i regułami. Jest nam niezmiernie miło, iż prace konkursowe naszej nauczycielki zostaną wykorzystane do przeprowadzenia dyktanda w ramach obchodów jubileuszu urodzin Mikołaja Kopernika. Pani Ania otrzymała nie tylko pamiątkowy dyplom oraz nagrody książkowe, ale i ogromne wyróżnienie reprezentując naszą szkołę i zdobywając nowe, cenne doświadczenie.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia