242728817 248626063858280 147381057612484927 nDnia 23 września 2021r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru oraz powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.Po ogłoszeniu alarmu za pomocą trzech dzwonków i wezwaniu straży pożarnej z budynku szkoły wyprowadzono uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Próbna ewakuacja została przeprowadzona zgodnie z przepisami. Użytkownicy budynku zareagowali na ogłoszony alarm i opuścili obiekt. Na miejsce przyjechał zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu. Dyrektor szkoły złożyła meldunek dowódcy przybyłej straży pożarnej i przekazał kierownictwo dalszą akcję ratunkową.

Warto podkreślić, że wszyscy wykonali zadanie z dużym zdyscyplinowaniem.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

241430879 930752500846746 5575053972526877229 n16 września uczniów klas pierwszej i trzeciej odwiedziły wspaniałe Panie, które są pracownikami Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Iławie. Wspanialy goście przeprowadzili dla naszych dzieci warsztaty inetgracyjne. Szkolniaki bardzo chętnie uczestniczyli w rozmowach i zabawach z Paniami z poradni. Bardzo serdecznie dziękujemy za miłe odwiedziny i wspólnie spędzony czas.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

narodowe czytanie 2021

3 września 2021 r. w naszej szkole odbyła się akcja czytelnicza – Narodowe czytanie,  pod patronatem pary prezydenckiej. Uczniowie wraz z nauczycielami w swoich klasach wspólnie czytali lekturę pt. „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

nowy rok szkolny 2021 2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

 

W środę, 1 września br. w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2021/2022. Dzień ten, podobnie jak we wszystkich polskich szkołach, wyglądał zupełnie inaczej niż zwykle. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju uroczystość miała skromny charakter. Uczniowie gromadzili się na szkolnym boisku z zachowaniem reżimu sanitarnego. W związku z istniejącą sytuacją wychowawca każdej klasy zaprosił swoich wychowanków na spotkanie do klasy, podczas którego nauczyciel przedstawił krótką informację na temat rocznicy wybuchu II wojny światowej. Każdy wychowawca omówił procedury bezpieczeństwa w związku z pandemią, zasady bezpieczeństwa w szkole, w podróży oraz przekazał informację na temat profilaktyki i zapobiegania zakażeniom koronawirusami, i poinformowali o szczepieniach przeciwko COVID-19. Pierwszy dzień w szkole był wielkim przeżyciem dla uczniów klas pierwszych oraz nowych przedszkolaków. Najmłodsi członkowie naszej społeczności, w towarzystwie rodzica, spotkali się z wychowawcami w salach. Zarówno Pani Dyrektor- Monika Stopkowska, jak i całe grono pedagogiczne życzy Wszystkim Uczniom powodzenia, sukcesów i wytrwałości w tym wyjątkowym dla wszystkich roku szkolnym. Po tej kilkumiesięcznej przerwie nauczyciele i uczniowie wracają do szkół i swoich obowiązków. Cieszymy się, że wracamy do nauki stacjonarnej.  W dalszym ciągu obowiązują zasady bezpieczeństwa oraz reżim sanitarny na terenie całej placówki. A my pomimo wielu obaw i niewiadomych, zarówno uczniowie jak i nauczyciele z optymizmem rozpoczynamy naukę w nowym roku szkolnym.

 Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jawtach Wielkich informuje, że

uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 r.

 

o godz. 8:30

  • Przedszkolaki 3 – 6 latki w budynku przedszkola (z dzieckiem może przyjść jeden rodzic/opiekun prawny), (proszę wchodzić bramką przy stołówce szkolnej)
  • Uczniowie klas I – VIII spotkanie z wychowawcami w klasach. Każdy wychowawca, czekać będzie na uczniów na boisku szkolnym (z uczniem klas I – III może przyjść 1 rodzic/opiekun prawny)

W związku z trwającym zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19:

  • przybyłe dzieci / uczniowie / rodzice / pracownicy szkoły muszą być zdrowi, bez widocznych oznak choroby (gorączka, kaszel, trudności w oddychaniu);
  • tam, gdzie to tylko możliwe proszę zachować dystans społeczny;
  • wszystkie osoby wchodzące do budynku szkoły / oddziału przedszkolnego zobowiązane są do dezynfekcji rąk oraz zakrywania ust i nosa;

 

 

Autobus szkolny 1 września 2021r.:

Wądoły 8:00

Bałoszyce 8:05

Żakowice 8:15

Wiśniówek 8:17

Kurs powrotny ok. 10:20                                                                              

 

 

ZEBRANIA Z RODZICAMI  -  1 września 2021r.                                 

oddział przedszkolny – zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego                 

klasa I – zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego                                          

klasa III i IV – godzina 13:00                                                                    

klasa V i VI – godzina 14:00                                                                       

klasa VII i VIII – godzina 15:00                                                    

                                                                                                                                                     Dyrektor Szkoły

                                                                                                                                                    Monika Stopkowska