277292706 1434872506970037 1448665576922762256 nŚwiatowy dzień świadomości autyzmu u przedszkolaków.

Foto galeria pod adresem - Zdjęcia

dzień pluszowego misia 2021

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

W tym dniu dzieci z grupy przedszkolnej „Odkrywców” przynieśli swoje piękne Misie ? Podczas zajęć, rozmawiali o misiach - zwierzętach i zabawkach. Przedszkolaki kolorowali misie, układali misiowe puzzle, wysłuchali misiowej historii, a na koniec odśpiewali dla wszystkich swoich pluszowych przyjaciół pięknie „Sto lat”.

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Dzień Dyni 2021

Wiersz o dyni
Znacie dynię nasi mili
Nikt jej przecież nie pomyli
To warzywo dobrze znane
Przez dzieciaki uwielbiane
Dynia duże ma rozmiary
Jeden” włosek” nie do pary
Pomarańczowego jest koloru
Od poranka do wieczoru
Kształty dynia różne ma
Wie to każdy kto ją zna
Z dyni smaczne są przysmaki
Czy ktoś przepis poda jaki ?
Można z dyni zupę zrobić
Kluseczkami ją ozdobić.
Z dynią dobre są babeczki
Oraz świeże trzy bułeczki.
Dynia w occie, choć kwaskowa
Bardzo smaczna jest i zdrowa.
Sernik z dyni też utrzemy
Kiedy tylko tego chcemy.
Na śniadanie chleb dyniowy
To jedzenia przykład zdrowy.
Placki z dyni i racuchy
Już się cieszą nasze brzuchy.
Kiedy my to wszystko zjemy
Chyba jak już podrośniemy.
Jedzmy zatem wszyscy dynie
Bo jej sezon szybko minie!

 

Nasi dzielni odkrywcy razem z panią Natalią obchodzili Dzień Dyni w przedszkolu. Najpierw dzieci poznawały dynię, jej wygląd i budowę. Następnie smakowały to przesmaczne warzywo, i rozmawiali o potrawach, które można z niej wykonać. Później odbyły się zawody sportowe z dynią w roli głównej, a na sam koniec wykonali piękne prace plastyczne - Dyniowy obrazek, który każdy pokolorował najpiękniej jak potrafi. 

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

dzień muzyki u odkrywców 01.10.202101 października obchodziliśmy Dzień Muzyki :) Grupa Przedszkolna Odkrywców razem z Panem Pawłem Włodarskim nauczycielem muzyki poznawali tajniki świata instrumentów muzycznych. Przedszkolaki byli zafascynowani opowiadaniami Pana Pawła :)

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

dzień chłopaka u przedszkolaków 30.09.2021Jak co roku 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Nasi wspaniali chłopcy z oddziału przedszkolnego tego dnia mieli swoje święto :) Dziewczynki z pomocą wychowawczyni Pani Natalii i Pani Wiesi przygotowały dla chłopców dzień pełen wrażeń. Konkursy, własnoręcznie wykonane laurki przez dziewczynki oraz cudowne zdjęcia pokazują zadowolone miny męskiej części grupy przedszkolnej.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

wiatowy dzień jabłka u przedszkolaków 28.09.202128 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka, o tym dniu nie mogły zapomnieć nasze cudowne przedszkolaki. Razem ze swoją wychowawczynią Panią Natalią zadawali sobie pytania dotyczące jabłek, kiedy jabłka spadają z drzew?, Co można zrobić z jabłek?, Jaki smak mają jabłka?, Jak wygląda jabłko? Czy jabłko jest miękkie czy twarde? Na te wszystkie pytania przedszkolaki odpowiadali pięknie. Następnie za pomocą zmysłu węchu, dotyku, smaku "odkrywali" dobrze znane im jabłka. Oprócz jedzenia tych smacznych owoców w tym dniu nie mogło zabraknąć wykonania przepięknych prac plastycznych, oczywiście w roli głównej z jabłkiem.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia