Przerwa na czytanie 20199 maja 2019 r. nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Akcja ta była realizowana w ramach kampanii społecznej „ Cała Polska Czyta Dzieciom” i została przygotowana przez bibliotekę szkolną. W tym dniu zebrała się cała społeczność szkoły czyli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły , aby wspólnie czytać na przerwie. Każdy uczestnik otrzymał przygotowany tekst do czytania. Głośne czytanie rozpoczęła Pani Wicedyrektor szkoły Pani Monika Sadowska od tekstu Juliana Tuwima pt. „ Lokomotywa” – co było specjalnie przygotowane dla młodszych uczniów. Jako drugi tekst rozpoczęła czytać Pani Emilia Goraj, był fragment „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza – „Inwokacja” – którą każdy Polak powinien znać. N przerwach w tym dniu były stworzone specjalne strefy czytania dla poszczególnych klas. Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych i poszliśmy także do nich, gdzie starsi uczniowie wraz z nauczycielami czytali im tekst „ Lokomotywy”. W sumie w naszej szkolnej akcji czytania 71 uczniów 16 przedszkolaków oraz 15 nauczycieli i pracowników szkoły. Cała akcja podobała się wszystkim uczniom i będziemy ją kontynuować w przyszłym roku.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia