dzień subkultury 17.06.202517.06.2025 r. obchodziliśmy Dzień Subkultury – wyjątkową okazję, by uczcić różnorodność, kreatywność i siłę wyrazu, jaką niosą ze sobą młodzieżowe i alternatywne ruchy kulturowe. To dzień, w którym wspominamy i doceniamy tych, którzy przez dekady kształtowali społeczną świadomość, walczyli o wolność, wyrażali bunt, emocje i swoje wartości poprzez muzykę, modę i styl życia.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

gospodarstwo rolne 13.06.2025W dniu 13.06.2025 r.  odwiedziliśmy gospodarstwo rolne Pana Kołodziejskiego w Jawtach Wielkich. Pan Piotr z wielką pasją opowiedział nam o swojej pracy i codziennych obowiązkach rolnika. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda życie na wsi, jak uprawia się ziemię i hoduje zwierzęta. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści i zadawały wiele pytań.  Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Piotrowi za poświęcony czas i serdeczne przyjęcie. Po powrocie zakończyliśmy dzień wspólnym ogniskiem i pysznymi kiełbaskami, co było wspaniałym zwieńczeniem tej pełnej wrażeń wycieczki.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

mandoria 202511 czerwca z okazji uczniowie klas I-VII naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki Mandoria – Miasta Przygód. Wyjazd był długo wyczekiwanym wydarzeniem i dostarczył wszystkim uczestnikom mnóstwa radości oraz niezapomnianych wrażeń. Już od pierwszych chwil uczniowie byli zachwyceni klimatem parku, jego bajkową architekturą i kolorowymi dekoracjami. Podczas pobytu skorzystali z wielu atrakcji – przejażdżki na rollercoasterach, karuzelach, łódkach oraz zabawy w labiryntach i na zjeżdżalniach, które dostarczyły uczestnikom wyjazdu mnóstwa emocji i śmiechu.

Dzieci wzięły udział w warsztatach na temat historii pieniądza, gdzie miały możliwość wybicia własnej monety, a ich wyobraźnia przeniosła ich do XV wieku. Drugimi warsztatami były "Minerały i ich zastosowanie":

Podczas tego warsztatu Mandorianin przedstawił różne rodzaje minerałów, ich historię i zastosowanie. Zajęcia skończyły się wydobywaniem minerałów i otrzymaniem pamiątkowego kamienia. Po warsztatach udaliśmy się do Warsztatu Leonarda-  kina sferycznego, w którym Odkrywcy mogli wygodnie się rozsiąść, założyć okulary 3D i odbyć wyjątkową podróż do świata animacji, by obejrzeć film „Zaczarowany globus”. Później już tylko ciepły posiłek i swobodna zabawa w parku.

Wycieczka do Mandorii była nie tylko świetną formą rozrywki, ale również okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu poza szkolnymi murami.

Cały dzień upłynął na śmiechu, zabawie i wzajemnej integracji. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, uczniowie wrócili późnym wieczorem, wspominając niezwykłe przygody.

Serdecznie  dziękujemy Panu Prezesowi ZUK w Suszu Maciejowi Sitarek oraz Panu Karolowi Bączek „Amex- Bączek” w Falknowie za dofinansowanie naszego wyjazdu. DZIĘKUJEMY !

Fot Galeria pod adresem - Zdjęcia

Smakołyki z różnych krajów klsa 3 06.06.20256 czerwca klasa III miała wyjątkowe zajęcia. Przy współpracy z rodzicami wychowawca pani Anna Loska przygotowała dla dzieci lekcje pełną potraw. Dzieci nie tylko poznały, ale i posmakowały kilka znanych potraw z różnych stron świata. Każdy region świata, a nawet kar, ma swoją niepowtarzalną kuchnię. Dzięki świetnej współpracy na naszym stole znalazły się: spaghetti, pizza, sery pleśniowe, chinakli, corn dogi, sushi, danie chińskie, sajgonki, tradycyjny polski obiad- schabowy, mizeria, ziemniaczki z koperkiem oraz domowy kompot z rabarbaru i truskawek. Rodzice przygotowali potrawy z całego świata, tworząc na stole prawdziwy kulinarny festyn.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

dzień rodzinyW dniu 5 czerwca 2025 roku w Szkole Podstawowej w Jawtach Wielkich odbyły się radosne i pełne atrakcji Dni Rodziny. Wydarzenie to było doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu przez dzieci i ich rodziców w miłej, rodzinnej atmosferze. W programie znalazło się wiele ciekawych aktywności, takich jak zaplatanie warkoczyków, tatuaże, malowanie twarzy, a także karaoke, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy – zarówno najmłodsi, jak i dorośli – znalazł coś dla siebie. Dzieci miały okazję nie tylko do zabawy, ale również do spędzenia wyjątkowego dnia ze swoimi bliskimi. Na koniec wydarzenia było ognisko, przy którym uczestnicy mogli odpocząć, porozmawiać i wspólnie zakończyć ten pełen emocji dzień. Dni Rodziny w Jawtach Wielkich na długo pozostaną w pamięci jako czas radości, uśmiechu i wspólnego świętowania.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

szkolny konkurs recytatorski 29.05.2025W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, w którym udział wzięło wielu utalentowanych uczestników. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze (od przedszkola do klasy III, uczęszczające na zajęcia logopedyczne) oraz dzieci starsze (klasy IV-VII).

W kategorii dzieci młodszych:

I miejsce - Hubert Pomarański

II miejsce - Maria Belka

III miejsce - Maja Nowakowska

 

W kategorii dzieci starszych:

I miejsce - Wiktoria Pomarańska

II miejsce - Nadia Krystek

III miejsce - Jan Góra

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy zostali uhonorowani upominkami za udział. Gratulujemy wszystkim dzieciom odwagi, pięknych występów i zaangażowania!

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia