I Dzień Wiosny 2024Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły.

21 marca 2024 r. przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej w Jawtach Wielkich zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej. Zajęcia rozpoczęliśmy od prezentacji wykonanej przez uczniów Marzanny oraz od przygotowania przez każdą klasę transparentu. Ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami Marzanna wraz z uczniami naszej szkoły wyruszyła w pochód po okolicach wsi, aby pożegnać zimę, a przywitać wiosnę. Podczas obchodu nie zabrakło okrzyków symbolizujących powitanie wiosny. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do wody, lecz spalona na terenie szkoły. Był to także dzień kolorowej skarpetki symbolizującej światowy dzień zespołu downa oraz  dzień bez plecaka.             

Po obchodzie uczniowie wraz z wychowawcami wrócili do sali gimnastycznej, by wziąć udział w pozostałych konkurencjach takich jak: pokaz mody ekologicznej, wybory miss wiosny, karaoke, koło fortuny, najlepszy okrzyk oraz zawody sportowe. Dzieci chętnie brały udział we wspólnej zabawie, a wysiłki uczniów oceniała komisja w składzie: Pani Justyna Karolewska, Pani Justyna Socha oraz Ks. Krzysztof Pleskot.

Pierwsze miejsce zajęła klasa I, drugie miejsce klasa II, trzecie miejsce klasa III, natomiast wyróżnienie trafiło do oddziału przedszkolnego za stroje oraz zaangażowanie. Pozostałe klasy otrzymały dyplom za udział we wspólnej zabawie. Uczniowie oprócz dyplomów zostali nagrodzeni słodkościami.

Wszystkie klasy starannie przygotowały się do konkurencji, włączając w pracę także wychowawców. W czasie rozgrywek panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili, rywalizowali ze sobą w duchu fair – play.

Justyna Wociór

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia