314382964 1083779052333317 1648803282282242912 n

„Twój dom” – Wanda Chotomska

Jest w każdym naszym słowie,
a słowa są najprostsze -
chleb, mama, dom gościnny,
i Wisła, i Mazowsze.
 
I jest w czerwieni maków,
i w białych kwiatach wiśni,
w piosenkach wszystkich ptaków
i w każdej naszej myśli.
 

W mazurku chopinowskim,
i w czarnym węglu Śląska,
i tu, gdzie serce mówi,
że to jest właśnie Polska.

W tym roku obchodzimy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tak ważnego wydarzenia nie mogło zabraknąć w kalendarzu szkolnych uroczystości.09 listopada 2022 roku odbyła się z tej okazji akademia. Pani Dyrektor Monika Sadowska rozpoczęła uroczysty apel, od odśpiewania hymnu narodowego „Mazurek Dąbrowskiego”. Przepięknie przygotowany występ artystyczny przez uczniów klasy IV, V i VI oglądali pozostali uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

 11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po  123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem.  Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku.

 Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Do występów przygotował uczniów: p. Paweł Włodarski. Na zakończenie uroczystości, pani dyrektor Monika Sadowska, podziękowała panu Pawłowi Włodarskiemu, uczniom przygotowującym i biorącym udział w akademii za piękne występy i cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny. Na koniec Pani Dyrektor skierowała prośbę do wszystkich dzieci, aby na kolejny dzień przynieśli do jej gabinetu odpowiedź na pytanie: Kto to jest patriota? I czym jest dla Ciebie ojczyzna? Po uroczystym apelu wszyscy wrócili do swoich klas. Uczniowie spełnili prośbę Pani Dyrektor i 10 listopada przynieśli odpowiedzi na zadanie dzień wcześniej pytania. Z ich zapisków powstał przepiękny plakat, który zdobi tablicę wiszącą na głównym korytarzu szkolnym.

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a już jutro na profilu FB naszej szkoły zostanie wstawiony Hymn w wykonaniu całej społeczności szkolnej. Już dziś możemy się pochwalić, że nasza szkoła bierze udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, 10 listopada 2022 roku o godzinie 11:11 odśpiewamy uroczyście hymn.

Foto Galeria pod adresem - Zdjęcia

Film pod adresem - Uroczyste odśpiewanie hymnu o godzinie 11:11